Angels landing trail & Bryce Canyon
Door: Loes
Blijf op de hoogte en volg Loes
23 Juli 2014 | Verenigde Staten, Tropic
Er zijn weer een paar dagen voorbij waarin wij erg mooie dingen hebben gezien!
Gisterenochtend waren we helaas weer vroeg wakker. Ergens heeft onze biologische klok toch moeite met die 8/9 uur tijdsverschil... Na de tijd te hebben gerekt, zijn we toch maar eruit gegaan en gaan ontbijten. Hierna moesten we ons klaar maken voor onze wandeling. Moet wel als je een van de zwaarste van het park gaat lopen. Korte broeken aan, rugzakken volgeladen met water en bagels en ons ingesmeerd. We zijn er klaar voor!
Tijd voor Loes om voor de eerste keer te rijden. Ook dit ging perfect. Bij de park ingang van Zion een jaarbasis gekocht, zodat we vanaf nu alle parken onbeperkt in kunnen! Auto bij het Visitor Center gedropt en richting de shuttle bus. In de meeste national parken rijden hier busjes rond die iedereen rondrijden, zodat er minder auto's en dus minder vervuiling is. Ons af laten zetten bij The Grotto, over de loopbrug en toen begon Angels Landing! Een wandeling van 2,5 mijl enkele reis (4,45 km). Ons eindpunt zagen we al voor ons uitdoemen op de top (zie foto). Vol goede moed begonnen we, lekker in de schaduw. Helaas kwam daar al snel de zon met zijn 35 graden.. HEET! ZWEET! De eerste 50 meter waren nog vlak, hierna was het gedaan met de pret. Stijgen, steile hellingen en nog meer stijgen. We moesten regelmatig even pauze houden om bij te komen, dit was zwaar! Onderweg konden we gelukkig wel genieten van het prachtige en immense uitzicht! Doordat we zo hard stegen, werd dat uitzicht ook steeds weidser. Na een ruime 1 mijl werd de weg gelukkig wat vlakker en liepen we inmiddels ook weer schaduw. Even bijkomen! Hierna begon echter weer een flink slingerend stuk omhoog met haarspeldbochten. Na 2 mijl steil de berg oplopen begon het tofste stuk! Klimmend en klauterend over de rotsen en uitgesleten stenen, met hulp van kettingen moesten we nog een halve mijl tot het eindpunt. Onderweg stonden we ons menig keren te vergapen aan het fantastische uitzicht! Eenmaal boven waren we trots op onszelf en hebben we genoten van het uitzicht. Echter moet je dan ook nog terug naar beneden, over dezelfde weg. Soms zoekende welke rots je nu moest hebben en daarna 2 mijl al remmend terug. Oftewel wij stonden met knotsende en knikkende knieën in 2 uur weer terug beneden.
Totale wandeltijd: 5 uur.
Beneden genoten van ons broodje en daarna even een groot, koud glas drinken weggewerkt. We waren doodop, maar om zo terug te rijden leek ons niet verstandig. Dus de shuttle tot het eindpunt gepakt en daarna weer helemaal terug naar de auto.
Eenmaal terug in het hotel even lekker gezwommen, Mexicaans gegeten en vielen onze ogen al snel dicht!
Vanochtend waren we pas om 7 uur wakker. Jaja, we komen er wel! Dit keer moesten de koffers weer worden ingepakt. Steeds meer ligt er iets los in de auto, in plaats van in de koffer....
Na het ontbijt weer koers gezet richting Zion. Er loopt daar namelijk een weg doorheen richting Bryce Canyon. Een weg van 25 mijl door de bergen heen! Super mooi! Onderweg nog door de grootste tunnel van de national parken, van 1.7 km. Pikkedonker! Regelmatig een fotostop gemaakt van de prachtige rotsen en uitzichten! Daarna de 89 opgedraaid richting Bryce! Na in totaal 2,5 uur rijden reden we Bryce Canyon NP in! Door de behulpzame Amerikaan welkom geheten en let's go! We waren van plan om richting Rainbow Point te rijden en onderweg te stoppen. Dit keer met onze auto een tour van 18 mijl. We stopten bij sunrise, sunset en Bryce Point, om de hoodoo's te bekijken. Enorme uitstekende, raar gevormde rotspunten. Volgens de ranger die aan het vertellen was is JAREN geleden het Colorado plateau gaan schuiven en daarbij gingen sommige plateaus omhoog en andere omlaag. Hierdoor ontstonden deze punten. Wederom zie de foto's!
Bij Rainbow Point hadden we een grandioos uitzicht over een heel stuk van Utah en Arizona! We hadden het wel weer gezien, dus op naar Tropic! Even getankt, want die kilometervreter van ons had flinke dorst. Even zoeken, maar uiteindelijk de juiste erin gegooid. Denken we ;). Hij rijdt nog ;). Ingecheckt bij Bryce Canyon Village.
Hier zitten we nu in een schattig houten hutje met een erg mooie omgeving! Na een wijntje in het gras, gaan we dadelijk maar eens eten.
Morgen een lange rijdag waarbij we onderweg naar de noordkant van de Grand Canyon gaan en eindigen in Page!
Tot snel! Liefs, Loes & Loes!
PS: foto's komen eraan!
-
23 Juli 2014 - 07:37
Lucia :
Hallo loesjes uit de usa.
Goed verslag,wachten op de volgende foto,s.
Fijne reis geniet ze!!!
Gr -
23 Juli 2014 - 08:22
Thea:
Zeg Loesjes jullie zijn erg sportief om zo lange wandeling te maken.
De uitzichten zijn inderdaad er mooi. Het is leuk om jullie zo te volgen. Kijk al uit naar volgde verslag. Kusjes van ons. Xxx -
23 Juli 2014 - 10:14
Silvia:
Zo dat klinkt als stoere meiden, dat moet een flinke wandeling zijn geweest.
Wat je al niet doet om iets te zien :)
-
23 Juli 2014 - 19:55
Opa En Oma:
Loes en Loes
Hartstikke leuk dat we de verhalen kunnen lezen en de foto's kunnen bekijken met jullie mam op onze computer,
En we hopen dat jullie nog veel plezier hebben en heel veel zien.
groetjes
X X
opa en oma -
24 Juli 2014 - 22:26
Cees En Marina:
Geniet van al dat moois !! Veel plezier en veel ontdekkingen gewenst.... Groetjes vanuit een mooi Lommel
Reageer op dit reisverslag
Je kunt nu ook Smileys gebruiken. Via de toolbar, toetsenbord of door eerst : te typen en dan een woord bijvoorbeeld :smiley